19.08.2016Mēs varam

No 5. līdz 8. augustam īstenojās projekts  " Mēs varam "

    Mūsu cilvēkiem bija iespēja iesaistīties dažādās aktivitātēs, kur varēja piedalīties  lekcijās, konsultācijās, meistarklasēs, dažādās sociālajās aktivitatēs (diskusijas, viktorīnas).

     Igaunijas MS biedrības organizētais seninārs - konference notika Kaasmu ciematā, Igaunijā. Tajā piedalījās 10 LMSA biedri ar kustību traucējumiem no Daugavpils, Rīgas, Tukuma, Līvāniem un Alūksnes. Konferences laikā tika apmeklēta Dr. Katrin Gross-Paju lekcija par jaunumiem MS ārstēšanā un konsultācija par kognitīvajiem MS simptopmiem. Apmeklēta lekcija par pieejamām rehabilitācijas programmām specializētājā MS centrā  Benita Home. Iepazīšanās ar mākslas, kreatīvo, mūzikas un skaņu terapiju, to ārstniecisko ietekmi, piedalīšanās praktiskajās meistarklasēs.  

     Iepazīšanās ar regulāru fizisko aktivitāšu nepieciešamību, kas rekomendējama cilvēkiem ar MS.  Notika piedalīšanās dažādās fizisko nodarbību meistraklasēs atbilstoši fiziskajam veselības stāvoklim ar individuāliem padomiem un norādījumiem. Uzklausīta Igaunijas Nodarbinātības fonda un Sociālās labturības organizācijas pieredze un padomi. Psihoterapeita padomi, konsultācijas. Diskusijas par atbilstošu diētu MS cilvēkiem.

lasīt vairāk

18.07.2016Euroaptiekas piedāvājums mūsu cilvēkiem

Ir iespēja mūsu MS cilvēkiem no EUROAPTIEKA par īpašām cenām iegādāties uztura bagātinātājus

zvanot uz tālr. 20047072 Rutai Bagdonavičai, reģistrējot Medus karti :

lasīt vairāk

26.06.2016...līgo,līgo...

margrietas.jpg

  Līgo veci, līgo jauni,
Kamēr Jāņu uguns degs,
Līgosim mēs šo naksniņu,
Kamēr rīta saule lēks.
Citu gadu sagaidīsim,
Kad Jānītis atkal nāks.
Tā lai mūsu bērnu bērni
Vienmēr līgo dziesmas māk.

 

Lai jauka Līgošana, Jāņošana, lustēšana !!!

lasīt vairāk

14.06.2016Latgales burvība

    

                                              RDLD.png 

     Realizētais projekts ar nosaukumu "Latgales burvība" norisinājās 28.05.2016-29.05.2016. Ar Rīgas Domes Labklājības departamenta līdzfinansējumu 30 MS cilvēki un viņu atbalstītāji no Biedrības LMSA ar autobusu apceļoja gleznaino Latgali divu dienu garumā.
     28.05.2016. rītā mēs devāmies celā, lai izbaudītu divu dienu tūrisma firmas SIA "Skaistie skati" speciāli sagatavotu programmu, kuras ietvaros biedrības cilvēku grupai bija iespēja apmeklēt :

lasīt vairāk

24.05.2016Pasaules MS diena

 

              cover_facebook_2016en-900x0-c-default.jpg

                                   world-ms-day-logo.png

MS mani neapturēs........ jo es eju un daru!     

      MS mani neapturēs, jo es eju un daru! MS man parādīja, cik stipra es varu būt.

Pasaules MS diena tika uzsākta 2009. gadā ar vairāk nekā 200 pasākumiem  67 valstīs un  pieaug  katru gadu.

     Tā nav diena, kad tiek svinēta, kā svētku diena, kā priecīgs notikums, ka man ir MS, šī diena ir, lai visā pasaulē apvienotos visi cilvēki kam ir šī slimība, gan līdzcilvēki un atbalstītāji, lai mēs varētu apkārtējiem pastāstīt, informēt, arī izglītot cilvēkus, kas tad īsti ir Multiplā skleroze, lai pie simptomiem, kas raksturīgi šai diagnozei, laicīgi meklētu ārstu un vērtos pēc padoma un palīdzības, lai savlaicīgi varētu diagnosticēt šīs slimības esamību vai neesamību.

     Pasaules MS diena 2016, šogad tiek atzīmēta 25. Maijā. Šogad šīs globālās kustības moto ir „NEATKARĪBA „vai arī PATSTĀVĪBA, galvenokārt tas ir saistīts ar nodarbinātību, bet neatkarību/ patstāvību mēs varam izpaust daudz un dažādos veidos. Mēs paši varam iedvesmot sevi  un viens otru, un es gribētu, lai Jūs pabeigtu frāzi "MS mani neapturēs, jo ..."

     Diagnoze MS var pārvērst savu pasauli kājām gaisā. Daudzi cilvēki domā, ka MS var liegt jums dzīvot "normālu" dzīvi, bet tas ne vienmēr tā ir.

     Daudzu valstu piemērus var minēt, brauc ar riteņiem apkārt pasaulei, kāp kalnos, brauc ar laivām, spēlē basketbolu, bet ja jāmin mūsu pašu, tad piemēram Valērijs, lai arī ratiņkrēslā arī nodarbojas ar sportu un tas ir Kērlings. Marga sociālā dienestā vada vingrošanas grupu, mēs katrs ar kaut ko nodarbojamies un no dienas uz dienu pierādām sev, ka es varu, daru un savu mērķi sasniegšu ar savu neatlaidību.

     Nelielam ieskatam, kā šo dienu atzīmēja citās Latvijas pilsētās:

     Bauskā cilvēki devās jau pāris dienas iepriekš uz  Bauskas pils apskati un Daugavpilī mūsu cilvēki  gida pavadībā devās ekskursijā pa galveno Rīgas ielu, kas par godu gadadienai  ir atjaunota. Kuldīgas cilvēki brauca uz Saldu un kopā ar Saldiniekiem kopā atzīmēja šo dienu. Alūksnieši arī sanāca kopā un lika viesiem paskatīties cik viņi  ir neatkarīgi un patstāvīgi, savos darbos, gaitās un domās.

     Mēs Rīdzinieki 25. Maijā izbraucām ar kuģīti pa Daugavu un arī šis ir mazs solis uz neatkarību un patstāvību, pierādot, ka mēs varam ne tikai tie, kas staigā uz divām, bet arī ar spieķi, rolatoru, ratiem, iziet no mājas un ne tikai pārvietoties ar sauszemes transportu, bet arī, ceļot pārvietoties šādā veidā. Kādam šāds izbrauciens ir nieks, citam prasa lielu piepūli, pierādīt sev un apkārtējiem , ka esmu neatkarīgs, pats tieku galā un varu, lai arī ar citu piepalīdzēšanu, bet varu.

                                                                                                                          Ineta Osipoviča

lasīt vairāk

Aptauja:
Mana primārā nepieciešamība.

Rezultāti Atbildēt

Biedrība „Latvijas Multiplās sklerozes asociācija” (LMSA)
LMSA atrodas Latvijas Jūras medicīnas centrā (LJMC) Melīdas iela 10, Rīga, LV – 1015

Tālrunis: 2 659 9723
E-pasts: lmsa@lmsa.lv

LMSA rekvizīti:
A/S „Rietumu Banka”
Konts:
IBAN LV10RTMB0000 0688 01518
SWIFT: RTMBLV2X


Nodaļas

Mājas lapas izveidi un esamību atbalsta: