24.05.2016Pasaules MS diena

 

              cover_facebook_2016en-900x0-c-default.jpg

                                   world-ms-day-logo.png

 

MS mani neapturēs........ jo es eju un daru!

     Pasaules MS diena tika uzsākta 2009. gadā ar vairāk nekā 200 pasākumiem  67 valstīs un  pieaug  katru gadu.

     Tā nav diena, kad tiek svinēta, kā svētku diena, kā priecīgs notikums, ka man ir MS, tā iedibināta, lai visā pasaulē apvienotos visi cilvēki kam ir šī diagnoze, gan līdzcilvēki un atbalstītāji, lai mēs varētu apkārtējiem pastāstīt, informēt, arī izglītot cilvēkus, kas tad īsti ir Multiplā Skleroze, lai pie simptomiem, kas raksturīgi šai diagnozei, laicīgi meklētu ārstu un vērtos pēc padoma un palīdzības, lai savlaicīgi varētu diagnosticēt šīs slimības esamību vai neesamību.

     Pasaules MS diena 2016, šogad tiek atzīmēta 25. Maijā. Šogad šīs globālās kustības moto ir „NEATKARĪBA „vai arī PATSTĀVĪBA, galvenokārt tas ir saistīts ar nodarbinātību, bet neatkarību/ patstāvību mēs varam izpaust daudz un dažādos veidos. Mēs paši varam iedvesmot sevi  un viens otru, un es gribētu, lai Jūs pabeigtu frāzi "MS mani neapturēs, jo ..."

     Diagnoze MS var pārvērst tavu pasauli kājām gaisā. Daudzi cilvēki domā, ka MS var liegt jums dzīvot "normālu" dzīvi, bet tas ne vienmēr tā ir.

     Daudzu valstu piemērus var minēt, kā piemēram, brauc ar riteņiem apkārt pasaulei, kāp kalnos, brauc ar laivām, spēlē basketbolu, bet ja jāmin mūsu pašu, tad piemēram Valērijs arī nodarbojas ar sportu un tas ir Kērlings. Mēs katrs ar kaut ko nodarbojamies un no dienas uz dienu pierādām sev, ka es varu, daru un savu mērķi sasniegšu ar savu neatlaidību. neatkarīgi vai esi mājsaimniece, vai dari algotu darbu.

Ieskatam, kas notiks šajā dienā Rīgā un citās Latvijas pilsētās:

     Bauskā cilvēki jau devās pāris dienas iepriekš uz  Bauskas pils apskati un Daugavpilī mūsu cilvēki  gida pavadībā dosies ekskursijā pa galveno Rīgas ielu, kas par godu gadadienai  ir atjaunota. Kuldīgas cilvēki brauks uz Saldu un kopā ar Saldiniekiem kopā atzīmēs šo dienu. Alūksnieši arī sanāks kopā un liks viesiem paskatīties cik viņi  ir neatkarīgi un patstāvīgi, savos darbos, gaitās un domās.

     Sakarā ar šo notikumu , projekta ietvaros, 30 mūsu cilvēki no dažādām Rīgas nodaļām, nedēļas nogalē ar autobusu dosies divu dienu ekskursijā uz Aglonu, kā arī apciemos citas MS nodaļas

     Mēs Rīdzinieki 25. Maijā plkst. 12.00 izbrauksim ar kuģīti pa Daugavu un arī šis ir mazs solis uz neatkarību un patstāvību, pierādot, ka mēs varam ne tikai tie, kas staigā uz divām, bet arī ar spieķi, rolatoru, ratiem, iziet no mājas un ne tikai pārvietoties ar sauszemes transportu, bet arī, ceļot pārvietoties šādā veidā. Kādam šāds izbrauciens ir nieks, citam prasa lielu piepūli, pierādīt sev un apkārtējiem , ka esmu neatkarīgs, pats tieku galā un varu.

                                                                                                                          Ineta Osipoviča

lasīt vairāk

21.05.2016Bauskas nodaļai 20

Nekas nav dzīvē nepārvarams

Ik smagums ceļams

Šķērslis projām veļams

Ja darbs ir darāms

Vien vajag drosmes, ticības un spara.

Ziedonis Purvs

bauska20.jpg

      Sirsnīgi sveicam LMSA Bauskas nodaļu 20 gadu jubilejā. Apsveicam un izskakam pateicību Bauskas nodaļas vadītājai Ženijai Stundai par milzīgo, nenovērtējamo darbu līdzcilvēku labā, šo gadu garumā.

  Vēlam vēl daudzus gadus darboties, palīdzēt viens otram, kā arī veselību, izturību un mīlestību vienam pret otru.

 

                                                                                   No sirds vēl LMSA valde un asociācijas biedri.

lasīt vairāk

27.03.2016Dāvinājums Lieldienās !

Dāvinājums Lieldienās
     Skrundas "Maija aptiekas" īpašniece un vadītāja Aiga Zariņa sarūpējusi Lieldienu dāvanas Latvijas Multiplās sklerozes asociācijas (LMSA) Skrundas domubiedriem. Ar hronisku ligu sirgstošie ļaudis, sagaidot Lieldienas, saņēma ikdienā nepieciešamus uztura bagātinātājus, vitamīnus un omega - 3 taukskābes preparātu.
Dāvanas tika LMSA Skrundas domubiedru grupas pārstāvjiem Skrundā, Valtaiķos un Aizputē.

                                                                                                                           LMSA Skrundas domubiedru vārdā Vita Eglīte

lasīt vairāk

27.03.2016Priecīgas Lieldieniņas !

 

                               Lieldienas.jpeg

lasīt vairāk

21.03.2016Rīgas-Vidzemes Lieldienzaķis.

       Šogad mūsu zaķi atbrauca ātrāk, kā citiem rajoniem . Lieldienu putenis traucās pa gaisu, bet tas taču nekas.  Mēs paliekam vairāk un vairāk...uh bijām tik daudz, ka sapratām, ka jāmaina telpas jau uz lielākām, jo vietu nav kur apgriezties. Tā arī nākamreiz darīsim. Mūsu zaķi ir vissuperīgākie, jo atbrauc ne tikai no Rīgas dažādiem rajoniem, bet pat no Ogres un Tukuma, tad vēl ciemojās arī Rīgas Kurzemes zaķi ar dāvaniņām. Paldies. Katram tika pa mazam garausītim, kurš sargā

lasīt vairāk

Aptauja:
Mana primārā nepieciešamība.

Rezultāti Atbildēt

Biedrība „Latvijas Multiplās sklerozes asociācija” (LMSA)
LMSA atrodas Latvijas Jūras medicīnas centrā (LJMC) Melīdas iela 10, Rīga, LV – 1015

Tālrunis: 2 659 9723
E-pasts: lmsa@lmsa.lv

LMSA rekvizīti:
A/S „Rietumu Banka”
Konts:
IBAN LV10RTMB0000 0688 01518
SWIFT: RTMBLV2X


Nodaļas

Mājas lapas izveidi un esamību atbalsta: