24.09.2020Rīgas-Kurzemes nodaļas ekskursija uz Siguldu

   RDLD.png

 Rīgas-Kurzemes nodaļas ekskursija uz Siguldu

 

      LMSA Rīgas -Kurzemes nodaļas ekskursija uz Siguldu, ar Rīgas Domes labklājības departamenta atbalstu. Latvijas multiplās sklerozes Rīgas Kurzemes nodaļa izsaka lielu pateicību Rīgas Domes Labklājības departanentam un par doto iespēju šajā pandēmijas laikā satikties ar sen neredzētiem graugiem un likteņbiedriem. Pateicoties RDLD finansiālajam līdzmaksājumam, bija iespēja aizvest mūsu slimniekus ekskursijā uz Vidzemes pērli Siguldu. Mēs bijām noilgojušies pēc satikšanās un svaiga gaisa. Vēlreiz paldies par iespēju un atbalstu mūsu slimnieku dzīves kvalitātes uzlabošanu.

     Visas dienas garumā ar speciāli pielāgotu autobusu tika īstenota Ekskursija, gida pavadībā uz Latvijas vienu no skaistākajām vietām - Siguldu. Vispirms apmeklējam Siguldas pilsdrupas. Siguldas pils ir senākā no Siguldas novada pilīm – tās celtniecību Zobenbrāļu ordenis uzsāka jau 1207. gadā. Tālāk sekoja darbošanās Siguldas simbola – Spieķu darbnīcā, kurā pašiem bija fantastiska iespēja gan piedalīties, gan izveidot pašu taisītu spieķi ar iedrukātu vārdu, izzinām spieķu darināšanas vēsturi Siguldas apkārtnē. Siguldas spieķi ir atpazīstamākais un senākais Siguldas simbols, kas attīstījies līdz ar kņaza Kropotkina ierīkotajām Gaujas senlejas takām, kļūstot par gājēja neatņemamu ceļabiedru, arī mūsu cilvēku neatņemama sastāvdaļa. Tālāk mūsu ceļš veda uz fantastisku ērģeļmūzikas koncertu, Siguldas Evaņģēliski luteriskajā baznīcā. Padomju varas gados baznīca bija vienīgais darbojošais dievnams tuvākajā apkārtnē, ko izmantoja dažādu konfesiju ticīgie. Elpu aizraujošs skats uz Gaujas senleju no Siguldas Svētku laukuma, kurš izbūvēts par godu Siguldas pilsētas 800 gadu svinībām un joprojām turpina pulcēt Siguldas iedzīvotājus un viesus uz dažādiem pasākumiem. Svētku laukumā finišē arī pazīstamais Latvijas riteņbraucēju Vienības brauciens, kura tradīcijas aizsācējs ir tā laika Valsts prezidents Kārlis Ulmanis. Paēdām pusdienas un ar jauniem spēkiem devāmies uz Gūtmaņa alu, kas skaitās Baltijā lielākā – grotu un senāko tūrisma objektu Latvijā. Uz alas sienām joprojām saglabājušies uzraksti no 17. gs. Gids stāstīja senas leģendas un teikas. Ekskursijas noslēgumā apmeklējam Latvijas mazos pašmāju ražotājus, kur varējām izjust īstu Latvijas garšu, degustējot vietējo augļu un ogu sulas dzērienus to dabiskajā, vēsturiskajā vidē – Krimuldas muižā, kas ļāva sajust agrāko laiku godību un noskaņu.

                                                                                                 LMSA Kurzemes nod.vad. M.Ozoliņa

        SiguldaRDLD-126.jpg

 

lasīt vairāk

22.09.2020Iespēja piedalīties pētījumā

Iespēja piedalīties pētījumos !!!

Aicinām Jūs aizpildīt aptauju par multiplo sklerozi, kas izstrādāta sadarbībā ar Latvijas Multiplās Sklerozes asociāciju un Latvijas medicīnas tehnoloģiju jaunuzņēmumu Longenesis.Aptaujas mērķis ir veicināt pacientu iesaisti klīniskajos pētījumos, apkopojot demogrāfisko informāciju un datus par slimības gaitu.Aptauja no citām atsķiras ar to, ka ir skaidri zināmi nākošie soļi un pastāv atgriezeniskā saite.Vienreiz izpildot aptauju, depersonalizēti dati tiek prezentēti dažādām pētniecības instutūcijām. Pētījuma piedāvājuma gadījumā Jums atnāks ielūgums, kuru varēsiet apstiprināt vai noraidīt.Saite uz aptauju - https://www.surveygizmo.eu/s3/90255375/multiplaskleroze

.Aptauja pieejama latviski un krieviski - valoda maināma augšejā labajā stūrī, atverot saiti.

LV.png

lasīt vairāk

15.07.2020Ko es varu un ko nevaru ietekmēt

 

              koesvaru.jpg

                                                                                                                      (foto:Ineta Osipoviča)

lasīt vairāk

30.06.2020Jaunie bukleti krievu valodā

                         Izveidoti jaunie bukleti krievu valodā, ar kuriem varat iepazīties un izdrukāt,

                                           lai tie vienmēr vajadzīgajā brīdī būtu ar tevi!

Augšā pārliekot karodziņu ar krievu valodu / В разделе _ Рассеянный склероз_Вам необходимо это знать!/

MS simptomu dienasgrāmata /Дневник симптомов РС/
MS pārrunu ceļvedis/Руководство по переговорам MS/

lasīt vairāk

21.06.2020Jaukus Līgo -Jāņu svētkus !

 

               Liigooo-1.jpg

lasīt vairāk

Aptauja:
Mana primārā nepieciešamība.

Rezultāti Atbildēt

Biedrība „Latvijas Multiplās sklerozes asociācija” (LMSA)
LMSA atrodas Latvijas Jūras medicīnas centrā (LJMC) Melīdas iela 10, Rīga, LV – 1015

Tālrunis: 2 659 9723
E-pasts: lmsa@lmsa.lv

LMSA rekvizīti:
A/S „Rietumu Banka”
Konts:
IBAN LV10RTMB0000 0688 01518
SWIFT: RTMBLV2X


Nodaļas

Atbalstītāji: