16.12.2020Par invaliditātes noteikšanu

10 Biežāk uzdotie jautājumi –

par invaliditātes noteikšanu ārkārtējās situācijas laikā

no 09.11.2020.

 

1. Ja man jau pavasarī izsludinātās ārkārtējās situācijas laikā automātiski tika pagarināta invaliditāte un termiņš beidzas šīs ārkārtējās situācijas laikā, vai tā tiks pagarināta atkārtoti?

Ja ir izveidojusies situācija, ka personai 2020.gada pavasarī izsludinātās ārkārtējās situācijas laikā (no 12.03.2020. – 10.06.2020.) un vēl trīs mēnešus pēc tam, t.i., līdz 09.09.2020., iepriekš noteiktā invaliditāte tika automātiski pagarināta un tās termiņš beidzas 2020.gada 9.novembrī vai vēlāk (rudenī izsludinātās ārkārtējās situācijas laikā), vai trīs mēnešu laikā pēc ārkārtējās situācijas atcelšanas, un persona nav vai nebūs iesniegusi dokumentus atkārtotas invaliditātes ekspertīzei, tad pavasarī pagarinātais invaliditātes termiņš un atzinumi, ja tādi bijuši izsniegti, vēlreiz tiks automātiski pagarināti uz sešiem mēnešiem.

2. Vai ārkārtējās situācijas laikā, kas izsludināta no 2020.gada 9.novembra līdz 2021.gada 11.janvārim mainīsies invaliditātes pagarināšanas kārtība?

Kārtība, kādā tiek pagarināts iepriekš noteiktās invaliditātes termiņš, ir tāda pati, kāda tā bija 2020.gada pavasarī izsludinātās ārkārtējās situācijas laikā.

Tātad, personām, kurām ārkārtējās situācijas laikā (no 2020.gada 9.novembra līdz tās atcelšanai) vai triju mēnešu laikā pēc ārkārtējās situācijas atcelšanas beigsies iepriekš noteiktais invaliditātes termiņš un persona nebūs iesniegusi dokumentus invaliditātes ekspertīzei, invaliditātes termiņš tiks automātiski pagarināts uz sešiem mēnešiem, saglabājot iepriekš noteikto invaliditātes grupu un atzinumus, ja tādi bijuši izsniegti, kā arī visas izrietošās sociālās garantijas (pensijas/pabalsti).

3. Uz ko attiecas invaliditātes termiņa pagarinājums līdz sešiem mēnešiem?

Iepriekš noteiktā invaliditāte tiek automātiski pagarināta visām personām ar invaliditāti, kurām tā beidzas ārkārtējās situācijas laikā (no 2020.gada 9.novembra līdz tās atcelšanai) vai triju mēnešu laikā pēc ārkārtējās situācijas atcelšanas, ja vien persona nav jau savlaicīgi iesniegusi dokumentus invaliditātes ekspertīzes veikšanai parastajā kārtībā.

4. Vai tiks pagarināti arī visi iepriekš izsniegtie atzinumi – īpašas kopšanas nepieciešamība, asistenta pakalpojums, transporta kompensācija?

Jā. Personām, kurām ārkārtējās situācijas laikā (no 2020.gada 9.novembra līdz tās atcelšanai) vai triju mēnešu laikā pēc ārkārtējās situācijas atcelšanas beigsies iepriekš noteiktais invaliditātes termiņš un persona nebūs iesniegusi dokumentus invaliditātes ekspertīzei, arī līdz šim izsniegto atzinumu termiņi tiks automātiski pagarināti uz laiku līdz sešiem mēnešiem.

5. Vai automātisks termiņa pagarinājums tiks piemērots visos gadījumos?

Nē, ir izņēmumi, kad automātisks pagarinājums nav iespējams:

-        ja invaliditātes termiņš beidzies pirms ārkārtējās situācijas izsludināšanas (t.i., pirms 

         09.11.2020.);

-        ja bērns ārkārtējās situācijas laikā sasniedz 18 gadu vecumu (lēmums nevar tikt automātiski

         pagarināts, jo pilngadīgām personām tiek piemēroti citi invaliditātes noteikšanas kritēriji, mainās

         atbalsta pasākumi u.c.).

lasīt vairāk

13.12.2020Pateicība

                       Marga.jpg

                Cik labi, ka mums ir ar ko lepoties un ir labi, ka kāds to arī novertē. PALDIES !

             Paldies par darbu ko dari un ar savu piemēru rādi, ka mēs varam paveikt daudz !

lasīt vairāk

27.11.2020LMSA-25

               bright-celebrate-celebration-769525.jpg

Gadā ir tikai divas dienas, kurās mēs neko nevaram iesākt.

Viena ir vakardiena un otra-rītdiena.

Tādēļ šodien ir īstā diena, lai mīlētu, ticētu, darītu un galvenokārt-dzīvotu!

 

     LMSA 25, vai tas ir daudz , vai maz…. Kādam var šķist, ka tāds nieks vien ir, bet kādam tas ir vesela mūža ieguldījums, tik daudz padarīta, un vēl tik daudz nepadarīta, jo darbiem nekad nav gala, tie ir darāmi un darāmi.

     Paldies katram par doto artavu , lai asociācija taptu, lai biedrības darbs turpinātos no dienas uz dienu, no gada uz gadu… Paldies tās dibinātājiem, tās radītajiem un aizsācējiem, pamata licējiem - visiem,  kuru vārdus zina katrs saskaroties ar biedrības darbu. Ikviens, kas ielicis sirdi un dvēseli tās pastāvēšanā un eksistēšanā. Visiem nodaļu vadītājiem -bijušajiem un esošajiem, palīgiem, asistentiem, viņu ģimenēm, mūsu ārstiem, un medmāsām, arī pārejam medicīnas personālam PALDIES, kas rūpējušies par mūsu cilvēkiem, dodot cerības par labāku nākotni, vieglāku ikdienu.   

     Mēs kopā esam bijuši milzīgs spēks, palīdzot mazajos, sīkajos darbiņos, jo tikai no mazuma top lielas lietas. Paldies visiem mūsu atbalstītājiem, esot blakus visus šos gadus , mēs zinām,  ne vienmēr ir iespēja atbalstīt ar naudu, bet mēs priecājamies, ja tā ir lieta, manta, pārtika vai palīdzīgas rokas ko varam iedot mūsu cilvēkiem, katrs atbalsts ir ļoti svarīgs.

     Cik labi,  jau šo gadu laikā ir izveidojušies nu jau trīs MS centri, un mūsu cilvēkiem ir lielākas, plašākas  iespējas gan ārstēties, gan rehabilitēties. Par šo laiku esam sadraudzējušies, un 10 gadus saņemam humāno palīdzību no Vācijas, Hemeras kristīgās draudzes.

     Tuvojas Ziemassvētku laiks, katrs aizdomājamies par sev mīļajiem un tuvajiem cilvēkiem, ir piedošanu un pārdomu laiks, katrs varam atskatīties par padarīto , bet varbūt arī vēl nepadarīto.  

     Mums ir iespēja piepildīt kāda sapni vai arī īstenot savējo un padarīt ja ne visu pasauli gaišāku tad cita sirdi noteikti. Lai miers mums sirdī un gaišs prāts pār visiem!

     Laimīgu Jauno gadu un lai nākamais gads atnes daudz jaunu cerību, sapņu piepildījumu, par labāku rītdienu un  dzīvi bez MS.

 

Ja Tu gaidīsi īsto brīdi, Tu nekad neuzsāksi to, ko gribi.

Tāpēc sāc tieši tagad, sāc tur, kur Tu esi, ar to, kas Tev ir!

                                                

                                                         Ar mīlestību un no sirds, jūsu LMSA vadītāja Ineta Osipoviča.

lasīt vairāk

24.09.2020Rīgas-Kurzemes nodaļas ekskursija uz Siguldu

   RDLD.png

 Rīgas-Kurzemes nodaļas ekskursija uz Siguldu

 

      LMSA Rīgas -Kurzemes nodaļas ekskursija uz Siguldu, ar Rīgas Domes labklājības departamenta atbalstu. Latvijas multiplās sklerozes Rīgas Kurzemes nodaļa izsaka lielu pateicību Rīgas Domes Labklājības departanentam un par doto iespēju šajā pandēmijas laikā satikties ar sen neredzētiem graugiem un likteņbiedriem. Pateicoties RDLD finansiālajam līdzmaksājumam, bija iespēja aizvest mūsu slimniekus ekskursijā uz Vidzemes pērli Siguldu. Mēs bijām noilgojušies pēc satikšanās un svaiga gaisa. Vēlreiz paldies par iespēju un atbalstu mūsu slimnieku dzīves kvalitātes uzlabošanu.

     Visas dienas garumā ar speciāli pielāgotu autobusu tika īstenota Ekskursija, gida pavadībā uz Latvijas vienu no skaistākajām vietām - Siguldu. Vispirms apmeklējam Siguldas pilsdrupas. Siguldas pils ir senākā no Siguldas novada pilīm – tās celtniecību Zobenbrāļu ordenis uzsāka jau 1207. gadā. Tālāk sekoja darbošanās Siguldas simbola – Spieķu darbnīcā, kurā pašiem bija fantastiska iespēja gan piedalīties, gan izveidot pašu taisītu spieķi ar iedrukātu vārdu, izzinām spieķu darināšanas vēsturi Siguldas apkārtnē. Siguldas spieķi ir atpazīstamākais un senākais Siguldas simbols, kas attīstījies līdz ar kņaza Kropotkina ierīkotajām Gaujas senlejas takām, kļūstot par gājēja neatņemamu ceļabiedru, arī mūsu cilvēku neatņemama sastāvdaļa. Tālāk mūsu ceļš veda uz fantastisku ērģeļmūzikas koncertu, Siguldas Evaņģēliski luteriskajā baznīcā. Padomju varas gados baznīca bija vienīgais darbojošais dievnams tuvākajā apkārtnē, ko izmantoja dažādu konfesiju ticīgie. Elpu aizraujošs skats uz Gaujas senleju no Siguldas Svētku laukuma, kurš izbūvēts par godu Siguldas pilsētas 800 gadu svinībām un joprojām turpina pulcēt Siguldas iedzīvotājus un viesus uz dažādiem pasākumiem. Svētku laukumā finišē arī pazīstamais Latvijas riteņbraucēju Vienības brauciens, kura tradīcijas aizsācējs ir tā laika Valsts prezidents Kārlis Ulmanis. Paēdām pusdienas un ar jauniem spēkiem devāmies uz Gūtmaņa alu, kas skaitās Baltijā lielākā – grotu un senāko tūrisma objektu Latvijā. Uz alas sienām joprojām saglabājušies uzraksti no 17. gs. Gids stāstīja senas leģendas un teikas. Ekskursijas noslēgumā apmeklējam Latvijas mazos pašmāju ražotājus, kur varējām izjust īstu Latvijas garšu, degustējot vietējo augļu un ogu sulas dzērienus to dabiskajā, vēsturiskajā vidē – Krimuldas muižā, kas ļāva sajust agrāko laiku godību un noskaņu.

                                                                                                 LMSA Kurzemes nod.vad. M.Ozoliņa

        SiguldaRDLD-126.jpg

 

lasīt vairāk

22.09.2020Iespēja piedalīties pētījumā

Iespēja piedalīties pētījumos !!!

Aicinām Jūs aizpildīt aptauju par multiplo sklerozi, kas izstrādāta sadarbībā ar Latvijas Multiplās Sklerozes asociāciju un Latvijas medicīnas tehnoloģiju jaunuzņēmumu Longenesis.Aptaujas mērķis ir veicināt pacientu iesaisti klīniskajos pētījumos, apkopojot demogrāfisko informāciju un datus par slimības gaitu.Aptauja no citām atsķiras ar to, ka ir skaidri zināmi nākošie soļi un pastāv atgriezeniskā saite.Vienreiz izpildot aptauju, depersonalizēti dati tiek prezentēti dažādām pētniecības instutūcijām. Pētījuma piedāvājuma gadījumā Jums atnāks ielūgums, kuru varēsiet apstiprināt vai noraidīt.Saite uz aptauju - https://www.surveygizmo.eu/s3/90255375/multiplaskleroze

.Aptauja pieejama latviski un krieviski - valoda maināma augšejā labajā stūrī, atverot saiti.

LV.png

lasīt vairāk

Aptauja:
Mana primārā nepieciešamība.

Rezultāti Atbildēt

Biedrība „Latvijas Multiplās sklerozes asociācija” (LMSA)
LMSA atrodas Latvijas Jūras medicīnas centrā (LJMC) Melīdas iela 10, Rīga, LV – 1015

Tālrunis: 2 659 9723
E-pasts: lmsa@lmsa.lv

LMSA rekvizīti:
A/S „Rietumu Banka”
Konts:
IBAN LV10RTMB0000 0688 01518
SWIFT: RTMBLV2X


Nodaļas

Atbalstītāji: