PMSD 2012.gada 30.maijs

                msdien.png

PMSD tika uzsākta 2009.gadā ar vairāk nekā 200 pasākumiem 67 valstīs, un turpina augt katru gadu. Pērn pieredzējām darbības vairāk nekā 73 valstīs visā pasaulē. Šogad jau 80 valstīs- tai skaitā arī Latvijā . Arvien vairākas un vairākas valstis apvienojas šajā globālajā kustībā.

http://www.worldmsday.org katrs varēja izveidot savu pastkartīti un piedalīties ar savu  stāstījumu , ziņu ‘‘MS 1000 sejas’’ sienas veidošanā.

MS diena tiek atzīmēta visā pasaulē un tā ir iespēja sajust vienotību un atbalstu – pasaulē ar šo slimību slimo vairāk nekā 2 miljoni cilvēku, tai skaitā ~ 3 tūkstoši Latvijas iedzīvotāju un diemžēl tikai puse ir zināmi sabiedrībai , ka slimo ar šo slimību, nereti mūsu slimnieki slēpj no apkārtējās sabiedrības un no darba devēja ka slimo, vien tad kad vairs noslēpt nav iespējams, jo slimība liek par sevi manīt, ir spiesti atzīt, jā man ir MS, vien varbūt ja darba devējam vai tuviniekiem mēs būtu pateikuši ātrāk, varbūt šādā veidā mēs attālinātu slimības progresu, jo ļautu līdzcilvēkiem palīdzēt atvieglot ikdienas soli.

MS nav precīzu slimības simptomu kopuma, ikvienam, un katram cilvēkam tie  ir atšķirīgi. It kā viena slimība, bet cik dažādi tā izpaužas, šai slimībai ir 1000 sejas un to cik tā ir atšķirīga katram mēs varam palasīt mūsu mājas lapā patiesi stāsti.

Rīgā, Kronvalda parkā pa karodziņu aleju notika Latvijas Multiplās sklerozes asociācijas (LMSA) rīkotais gājiens, lai pievērstu sabiedrības uzmanību multiplās sklerozes simptomiem un tam, cik ļoti dažāda tā mēdz būt, tika cilvēkiem dalītas informatīvās lapiņas un kam interesēja pastāstījām tuvāk par šo slimību. Laika apstākļi mūs nelutināja, bet uzlika vēl papildus pārbaudījumu, tomēr neskatoties uz to mēs bijām kuplā pulciņā, par ko ļoti liels prieks. Bija arī preses un televīzijas pārstāvji. Paldies visiem, gan pacientiem, gan viņu tuviniekiem, radiniekiem un līdzcilvēkiem, kas bija atnākuši un pagodinājuši mūs šajā dienā ar savu klātbūtni un palīdzēja vairot izpratni par šo slimību.

Skat.Video

Skat.Bildes

Pēc pastaigas mūs gaidīja autobuss, kurš mūs nogādāja līdz Rīgas Vidzemes sociālajam dienestam. Mums viesos bija atnākusi LJMC centra vadītāja dr.Kalniņa, kura pastāstīja par ārstēšanu pie mums un ārzemēs, par jaunākajām zālēm kādas tiek lietotas Eiropā un pie mums Latvijā, ka arī daktere atbildēja uz daudziem citiem mums interesējošiem jautājumiem.

Ļoti liels Paldies par atbalstu Merck Serono, Gedeon Richter, Norvatis, Teva, kā arī sabiedrisko attiecību Divi gani pārstāvēm .

Katra gada maija pēdējā trešdienā visā pasaulē tiek atzīmēta Multiplās Sklerozes diena.

Pasaules Multiplās Sklerozes dienu 2013.gadā mēs atzīmēsim 29 .maijā.

Uz tikšanos.

                                                                                    Rīgas Vidzemes nodaļas vadītāja Ineta Januško

 

Aptauja:
Mana primārā nepieciešamība.

Rezultāti Atbildēt

Biedrība „Latvijas Multiplās sklerozes asociācija” (LMSA)
LMSA atrodas Latvijas Jūras medicīnas centrā (LJMC) Melīdas iela 10, Rīga, LV – 1015

Tālrunis: 2 659 9723
E-pasts: lmsa@lmsa.lv

LMSA rekvizīti:
A/S „Rietumu Banka”
Konts:
IBAN LV10RTMB0000 0688 01518
SWIFT: RTMBLV2X


Nodaļas

Atbalstītāji: