Ārstē un sadzīvo ar multiplo sklerozi!

  • Jaunumi
  • Ārstē un sadzīvo ar multiplo sklerozi!

                                           Ārstē un sadzīvo ar multiplo sklerozi!

                                        WMSDLogo2011_EN250px.jpg

                                    30.maijs – Pasaules Multiplās sklerozes diena

Multiplā skleroze (MS) ir hroniska centrālās nervu sistēmas slimība, ar kuru nākas iet kopsolī nepārtraukti. MS ir smaga slimība, tomēr ir iespējams sadzīvot!

Tieši tāpēc šogad Pasaules Multiplās sklerozes dienā, kas tiks atzīmēta 30. maijā, Latvijas Multiplās sklerozes asociācija rīko Gājienu pa Karodziņu aleju, kurā piedalīsies gan MS pacienti, gan viņu līdzcilvēki. Aicināti pievienoties arī tie, kuri vēlas palīdzēt un atbalstīt ikvienu, ko skar MS.

Papildus MS dienā Kronvalda parkā, Operas parkā un Vērmanes dārzā parkos tiks veidoti informatīvo Karodziņu punkti, kur būs iespēja saņemt informāciju par Multiplo sklerozi.

Pasaules Multiplās sklerozes diena notiek katra maija pēdējā trešdienā. Daudzviet pasaulē – tāpat kā Latvijā – to atzīmē kopš 2009. gada, lai skaidrotu, ka MS ir slimība, kas izpaužas ļoti dažādos veidos. Tāpēc pat it kā vissīkākās veselības problēmas nedrīkst palikt nepamanītas.

2012. gada 30. maijā Pasaules MS dienas ietvaros Kronvalda parkā (Rīgā) notiks Gājiens pa Karodziņu aleju, kas plkst. 12.00 sāksies no Kronvalda bulvāra puses. Gājiens ilgs aptuveni 1 stundu. Ikviens laipni aicināts pievienoties Gājiena dalībniekiem. Gan Gājiena laikā, gan pirms un pēc tā Kronvalda parkā, Operas parkā un Vērmanes dārzā būs iespējams uzzināt vairāk par multiplo sklerozi – slimību ar neskaitāmi daudz sejām.

Dalībnieku satikšanās 11.30   5, 9 tramvaja pieturā Ausekļa iela (Nākošā pieturā aiz Nacionālā teātra)

              MS_maršruts (1).JPG

Citur Latvijā-

Alūksne  brauks uz Viktora Ķirpa Ates vēsturiskajām ūdens dzirnavām .

Bauskai 13.00 -18.00 būs pastaiga pa visu Bausku, tiks apmeklēts Novadpētniecības muzejs, motormuzejs, apmeklēs Pilskalnu un Bauskas pili, noslēgumā dosies uz viesu namu „Aveņos”.

Cēsis satiksies pie Gaujas- Ērgļu klintīm.

Daugavpilī būs ekskursija uz Latgales mākslas un amatniecības centru Līvānos.

Kuldīga 11.00 satiksies pie novada galvenās bibliotēkas, kas ir bijusī Sinagogas ēka, paredzēta arī pilsētas krāšņā dārza apskate Ventas krastā pretī Ventas Rumbai un noslēgumā kopīga kafijas dzeršana ar sarunām.

Latvijā Pasaules MS dienas rīkotājs ir Latvijas Multiplās sklerozes asociācija (LMSA). MS dienā piedalās gan asociācijas biedri un viņu līdzcilvēki. MS dienas ietvaros tiek rīkotas aktivitātes, lai izglītotu sabiedrību, kā arī notiek MS dienas atzīmēšana asociācijas biedru un tās domubiedru vidū, apspriežot aktuālos jaunumus un nākotnes ieceres. MS diena tiek atzīmēta visā pasaulē un tā ir iespēja sajust vienotību un atbalstu – pasaulē ar šo slimību slimo vairāk nekā 2 miljoni cilvēku, tai skaitā vairāk nekā 3 tūkstošiem Latvijas iedzīvotāju ir MS.

MS attīstības gaita katram MS pacientam var būt atšķirīga, tomēr visbiežāk tiek novērotas tādas slimības izpausmes kā redzes, jušanas, runas un koordinācijas traucējumi, grūtības noturēt līdzsvaru, muskuļu stīvums. Parasti pirmie simptomi parādās 20-40 gadu vecumā – laikā, kad dzīve ir tikai nesen sākusies. Lai gan MS ir slimība, ko pagaidām nevar izārstēt, arī Latvijā ir pieejamas jaunākās ārstēšanas metodes, lai efektīvi palēninātu slimības attīstības gaitu, mazinātu slimības paasinājumus un simptomus, kā arī uzlabotu MS cilvēku dzīves kvalitāti.

               

www.mslapa.lv                                                            

www.worldmsday.org

Informāciju sagatavojivi gani” – sabiedriskās attiecības

info@divigani.lv

www.divigani.lv

 

Aptauja:
Mana primārā nepieciešamība.

Rezultāti Atbildēt

Biedrība „Latvijas Multiplās sklerozes asociācija” (LMSA)
LMSA atrodas Latvijas Jūras medicīnas centrā (LJMC) Melīdas iela 10, Rīga, LV – 1015

Tālrunis: 2 659 9723
E-pasts: lmsa@lmsa.lv

LMSA rekvizīti:
A/S „Rietumu Banka”
Konts:
IBAN LV10RTMB0000 0688 01518
SWIFT: RTMBLV2X


Nodaļas

Atbalstītāji: