Pāri Baltijas Jūrai

Pāri Baltijas Jūrai!

RDLD.png

Pateicoties Rīgas Domes Labklājības Departamenta finansējumam, no 27 – 29 augustam tika īstenots pasākums (ekskursija) ar nosaukumu “Pāri Baltijas jūrai” .

parbaltjur1.jpg

Ekskursijā ar prāmi uz Stokholmu, 26 mūsu cilvēkiem bija iespēja izrauties no ikdienas,
integrēties sabiedrībā un gūt jaunus iespaidus kā arī pieredzi, jo daudzi tālāk par Latvijas robežu nemaz nebija bijuši.

Pilsēta ir uzbūvēta uz 14 salām ar brīnišķīgām dabas ainavām. Autobusā, gida pavadībā, mums bija ekskursija pa Zviedrijas galvaspilsētu. Apskatijām nozīmīgāko Stokholmas kvartālu un centru, kā arī citas skaistas un ievērojamas vietas.

Bija iespēja vērot pilsētas panorāmu, kas paveras no Fjällgatan. Uzzinājām daudz interesanta par karalisko Stokholmu un Zviedriju.

parbaltjur2.jpg

Stokholmas vecpilsēta Galma Stan atrodas uz saliņas un ir patiess arhitektūras un mākslas baudījums. Pilsēta ir bagāta ar vēstures liecības glabājošiem pieminekļiem un celtnēm, turklāt to apskate mijās ar citu neparastu vietu izpēti. Piemēram, klīstot pa vecpilsētas ielām, apskatijām 88,9 centimetrus plato gatvi –Marten Trotzigs, pilsētā šaurāku ielu par šo neatrast.

Vecpilsētā Galma Stan, redzējām Slaveno statuju “Svētais Juris ar pūķi” , aplūkojām muižniecības namu.

Kas vēlējās, apmeklēja vēsturisko pieminekli Storkyrkan katedrāli. Šī ievērojamā un greznā katedrāle ir celta 1279. gadā, kurā gredzenus mijuši Zviedrijas princese Viktorija un princis Daniels.

Varējām vērot Stokholmas lielāko pili, kas ir lielākā pils Eiropā un joprojām ir Zviedrijas monarhu rezidence, nedaudz redzējām arī sardzes maiņas ceremoniju pie pils.

parbaltjur6.jpg
parbaltjur3.jpg
parbaltjur4.jpg
parbaltjur5.jpg

Brīvajā laikā, pēc pašu vēlmes, bija iespējams iepazīt Stokholmu, apskatot bezmaksas muzejus, kā arī citus kultūrvēsturiskos objektus.

parbaltjur7.jpg

Pie reizes vērojām un salīdzinājām vides pieejamību, kas daudz neatšķirās no mūsējās.

Uz kuģa bija fantastiska iespēja klausīties diriģenta un mākslinieciskā vadītāja Inta Teterovska Jauniešu kori Balsis.

parbaltjur8.jpg

Kultūras bagāža, ko guva MS cilvēki, ekskursijas laikā bija neatsverama. Trīs dienu ekskursija

ar kuģi un vairāku stundu ilgu ekskursiju ar autobusu, gides pavadībā, pa pilsētu, vides objektu
apskati, pilsētas pieejamības novērtējums, cilvēkiem ar īpašām vajadzībām, pastaiga pa pilsētas
vēsturisko centru un iepazīšanās ar pilsētas kultūru, kultūrvēsturisko vietu un pieminekļu apskati.
     Tas bija neaizmirstams piedzīvojums MS cilvēkiem, kuru tie vēl ilgi atcerēsies un dalīsies pārrunās.
Tika piepildīts mūsu cilvēku, ar īpašām vajadzībām, sapnis- pabūt ārpus ierastās vides, pierādīt sev

un citiem, ka esi tāds pats, kā citi līdzcilvēki un sajust, ka neesi atstumts, bet iederīgs.

Pasākuma noslēgumā aktīvākajiem biedriem tika uzdāvināta vēsturiskā grāmata „Zviedrijas vēsture”, kā piemiņa un stimuls rīkot nākamos pasākumus mūsu cilvēkiem.

parbaltjur9.jpg

       Projekta vadītāja Ineta Osipoviča.